Bemutatkozó

1989 májusában születtem Veszprémben, 2013 óta Budapesten élek. Felsőfokú tanulmányaimat Magyarországon, Finnországban és Ausztriában folytattam magyar, német illetve angol nyelven, német nyelven diplomáztam. Első diplomámat közgázon szereztem (BA, MA),  illetve  jelenleg is folytatok tanulmányokat pszichológia szakon.  Tanácsadóként a németországi székhelyű MAU Consultingnál dolgoztam 2014-2018 között, számos nemzetközi projektben közreműködve  (Németország, Svájc, Hollandia és Belgium). A külföldi és nyelvi tapasztalataimat folyamatosan használom és fejlesztem, fordításokat készítek német illetve angol nyelvről pszichológiai és színházi szövegeket:  ebben az évben  a német nyelvű könyvének előkészítésében vettem részt, a szerkesztésén és magyarra fordításán dolgozom jelenleg, 2025-ben pedig egy angol nyelven írt könyvét tervezem lefordítani. A Nézőművészeti Kft. iskolai erőszakról szóló 7 nap című előadásának keretében szakértőként/moderátorként dolgozom rendszeres jelleggel, általános illetve középiskolákban. 

Feldmár András munkásságát 2013 óta követem aktívan, az utóbbi években heti rendszerességgel van lehetőségem együtt dolgozni vele. 2014-től a hozzá fűződő Soteria Menedék Program önkéntese vagyok, ahol nagyon sokat tanultam arról, miképpen lehet 'jól' együtt lenni krízisben lévő emberekkel. A Feldmár Intézetet Büky Dorottyán keresztül ismertem meg, aki nagy hatással volt a gondolkodásomra társadalmi és közéleti kérdésekben. 2017-től számos projekt megvalósításában működök közre a Feldmár Intézetben: az egyik legjelentősebbnek az újragombolt 2017-es Pszicho-Filo Expot tartom, ahol többek között Vekerdy Tamás, Heller Ágnes, Mérő László, Vajda Mihály és Feldmár András is előadóként volt jelen, valamint a Nézőművészeti Kft.-vel koprodukcióban közösen szerveztem színházi esteket illetve workshopot (Létezik-e függőség?; Amiről nem készült családi fotó; Hekkeld meg a történeted Scherer Péterrel). 

A Laingi hagyományt (FA tanítómestere) megelevenítve Andrással futott egy videós sorozatom a youtube-on, 12 olvasmány munkacímmel, 2024-ben pedig készítettem egy dokumentumfilmet (Amit egyedül egyikünk sem látna) Feldmár Andrásról, amelyet a Bem moziban szoktunk vetíteni.

Számos (általában tematikus) csoportot és workshopot vezetek/facilitálok a Feldmár Intézet keretein belül. A havi rendszerességű 'feldmári' intervíziós csoport tagja vagyok, a kéthetenkénti Bem moziban megrendezésre kerülő Feldmár Filmklubban állandó beszélgető partner. Hobbim a filmek, a színház és a színházi improvizáció, ezen tapasztalatokat spirituális ill. ultraspirituális irányú workshopjaimon előszeretettel felhasználom, egyik legnépszerűbb workshopom a Kaotikus meditáció.